| rezervatro a întrebat:

Am un S3 si am scos cu 2 zile in urma cartela si am pus-o intr-un Nokia 1100. Am folosit Nokia vreo zi si jumatate si apoi am schimbat inapoi cartela iar in S3. Cand l-am deschis imi zice sa introduc cartela- desi era deja introdusa...am dat de mai multe ori Oprire si Restart dar tot nu merge. De asemenea, am pus cartela iar in Nokia si tot nu merge- zice Cartela SIM respinsa. Stiti ce as putea face? Care ar fi cauza? Cum pot sa repar/ daca se poate...

1 răspuns:
| Laura331 a răspuns:

Posibil sa se fi stricat cartela. Incearca cu o alta cartela daca ai la indemana si testeaza daca merge. In cazul in care constati ca s-a stricat cartela trebuie sa te duci la furnizorul de telefonie mobila sa ti-o schimbe