| Kardolei a întrebat:

Am un s6, si mereu cand incerc sa il deblochez cu amprenta imi apare mesajul "senzorul de amprenta nu raspunde". Daca ii schimb butonul va functiona? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| Alfred0703 a răspuns:

Probabil nu. Eu cred ca este o problema software. Incearca sa iti resetezi telefonul sau fa-i update la ulitma versiune de Android. Daca este deja la ultima, incearca sa ii reinstalezi tu Android-ul, dar mare atentie ca s-ar putea sa il strici(brick). Gasesti multe tutoriale despre instalarea oircarei versiuni compatibile cu telefonul tau.