| Advvrt a întrebat:

Am un Samsung a40 de 2 luni si un pic, luat nou din altex. Nu imi mai ia amprenta cand vreau sa il deblochez. Am reintrodus amprentele si nimic. Stiti ce are?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Senzorul defect. Totuși mai curăță senzorul din când în când. Apoi dacă ai degetul murdar, ud, transpirat e și normal să nu recunoască amprenta. Dacă e defect direct sevrice.

| Advvrt explică (pentru anonim_4396):

Păi problema este ca eu am reintrodus amprenta si atunci a funcționat. L-am curățat, m-am spălat pe mâini și nimic. Chiar nu stiu ce are. Probabil il voi duce in service

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Advvrt):

Fa i un restart poate a avut o eroare

| anonim_4396 a răspuns (pentru Advvrt):

Da, senzorul defect. Nașpa când prinzi telefoane din astea care să se defecteze repede.