| RopeRop2 a întrebat:

Salut,am un Samsung Galaxy Grand Neo si azi i-am dat update la Android de la 4.2.2 (JellyBen) la 4.4.4 (KitKat),am instalat Room-ul Cyanogenmod,si am probleme cu cartela SIM.
:Cand cineva ma suna sau il sun nu aud nimic si nici el nu ma aude,si nu imi citeste contactele.(Am semnal, si imi merge internetul 3G) Sper sa ma ajutati, MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Ai 3 variante:
-astepti un update cyanogen, poti eventual sa il contactezi pe tipul care se ocupa de chestia asta ca sa ii explici problema
-cauti alte rom-uri
-instalezi de pe sammobile firmware-ul original al telefonului, pe care il rootezi ca sa poti cat de cat sa il faci cum vrei tu

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Daca Cyanogen nu merge, mai bine revino la ROM-ul original. Daca o sa te ocupi vreo doua saptamani de telefon si o sa instalezi zilnic vreo doua-trei rom-uri pe el, vei vedea ca toate customurile au minusuri. oamenii obisnuiesc sa scoata prea mult din rom-ul original. Dupa doua saptamani de batut capul, daca nu ai prajit telefonul, faci ce am facut si eu> revenire la romul original, vinzi telefonul, si iei un telefon cu Windows, ca frate, alea merg.

| ptm95 a răspuns:

Probabil ROM-ul nu este optimizat cum trebuie pentru dispozitivul tau. Incearca sa-i instalezi firmware-ul original. Sper ca i-ai facut backup inainte sa-i instalezi custom rom-ul.

| lotusul5 a răspuns:

Cyanogen modul este unul dintre cele mai stabile custom romuri existene... deci cel mai bine puneti rom original. pentru a avea facilitatile de pe cyanogenmod instaleaza xposed framework si fa-ti root.(cu xposed poti sa instalezi module care apropie functionarea rom-ului original de cyanogenmod + foloseste google launcher)

| RopeRop2 explică:

Deci bag Room-ul Stock prin Odin?