| maryan123456789098765 a întrebat:

Salut.am un Samsung galaxy mini 2 si mi s-a spart touchscreen-ul la el si am auzit ca la se schimba touchscreen-ul cu tot cu display alfel nu merge e adevarat sau pot sa ii schimb doar touchscreen-ul? pentru ca display-ul nu are nimic funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Sunt telefoane unde touch-ul e lipit de display. Dar la galaxy mini 2 nu e cazul. La tine e separat touch de display.

| hp8510p a răspuns (pentru sltlp):

Chiar daca este lipit pe display se poate scoate cu ajutorul unui foehn(sau feion) cu putere mare...se sufla aer cald pe dispay ca sa se inmoaie adezivul care este intre sticla si display.Se scoate cam greu, stiu cum se face si nu as duce telefonul la niciun service sa-mi schimbe doar sticla...mai bine cumpar un dispay cu totul, parca mi-e mila de telefon cand vad cand se razuie adezivul de pe display

| sltlp a răspuns (pentru hp8510p):

Dada, dar nu e universal valabil. Motiv pentru care nimeni nu se baga spre exemplu sa faca aceasta manevra in cazul unor telefoane gen galaxy sx sau note x.

4 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Cauta pe net sticla pentru telefonul tau(costa cam 50 de lei) si poti sa tii-l faci si tu daca urmezi tutorialul asta https://www.youtube.com/watch?v=QXFTHe82ZPk

| maryan123456789098765 explică:

Deci concret va merge sau nu daca schimb doat touchscreen-ul fara display? lasati-mi va rog si un link de unde pot face comanda de un touchscreen original nu facatori pentru S6500 D