| anonim_4396 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S Plus I9001 şi merge cam greu...
Softul este 2.3.6, am dat resetare la setările din fabrică, uneori se blochează.
Aş vrea să-l resoftez, este posibil să bag un soft 4.1.2, sau 4.3 şi să se mişte relativ bine?

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu instala cleaner sau task killer sau rahaturi de astea ca o sa mearga si mai greu.
E drept, si telefonul e batranel. Daca vrei, oficial, 2.3.6 e ultima versiune. Daca vrei insa sa te ajut sa treci nefocial chiar si la un android 4.4.x, da mesaj pe pagina din profil si discutam acolo, ca e mult de explicat.

| shannygelu a răspuns:

Eu am bagat kitkat si a mers super pe un i9000 deci cred ca o sa mearga mai bine pe al tau descarca firmware ul si instaleaza cu incredere

| Alex2312 a răspuns:

Daca pui soft-ul mare iti va merge din ce in ce mai greu. Incearca sa eliberezi din memeorie sau descarca Clean Master din Google play si acel program iti va sterge fisierele inutile, si face telefonul mai rapid.