| Aba123 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s3 4g lte si de curand, mi se incarca foarte repede dar se descarca repede fara sa ma joc pe el sau sa stau pe net i-am facut toate setarile dar tot repede se descarca, bateria nu este umflata, incarc cu inacarcatorul original.
Bateria ma tine maxim 12 h, va rog ajutati-ma cum sa maresc durata de viata a bateriei.

1 răspuns:
| presus a răspuns:

Cand ai cumparat telefonul si bateria era noua trebuia sa-i faci chestia aia. Lasi telefonul inchis la incarcat timp de 12 ore parca. Daca ai facut-o si tot se descarca repede probabil l-ai pus la incarcat cand nu era necesar. Durata de viata a bateriei n-ai cum s-o maresti, cumpara-ti alta. Numai bine!