| Dragonasu474747 a întrebat:

Am un Samsung galaxy s8. Ce parere aveti de husele tip carte? Sa iau o husa tip carte pentru a proteja telefonul? Sau o carcasa si o folie de sticla?

Răspuns Câştigător
| Algo098 a răspuns:

O husa tip carte sau o husa tip flip, asigura o protectie mai buna a ecranului. Folia de sticla e buna in cazul zgarieturilor, in timp ce husa tip carte protejeaza ecranul in cazul loviturilor usoare, (evident, atunci cand e inchisa).
O carcasa + o folie de sticla are avantajul ca usureaza folosirea telefonului in sensul ca nu mai e nevoie sa deschidem capacul husei pentru a-l folosi, insa daca dorim o protectie mai buna a telefonului, e de preferat o husa tip carte + folie de sticla.
Eu folosesc Husa flip + folie de plastic si e OK.

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Mai bine un bunper și o folie de stică. Astea două fac cât un flip card, dar comparativ cu flip card-ul manipularea telefonului este mult mai bună(naturală), și nu mai ai nevoie de ambele mâini pentru, de exemplu să faci poze.

| RotarescuOvidiu a răspuns:

Husele tip carte sunt bune ca protectie, nimic de zis, dar aspectul este urat