| iGoxi a întrebat:

Am un Samsung galaxy s8 și aș vrea să-l schimb. Bugetul este de 1300ron. Este vreun telefon mai bun în banii ăștia care să depășească S8?
M-am gândit pana acum la : Samsung galaxy a51, Huawei p40 lite, xiaomi redmi note 8 pro.

5 răspunsuri:
| anonima188888 a răspuns:

Cred ca un P40 lite din lista ta, sau daca vrei ceva mai tare decat s8 ai putea opta pentru un S10 lite sau un A71. Oricum, acum gasesti la prețuri mici.

| kevin9 a răspuns:

Huawei Mate e cel mai bun, crede-ma

| Maxxxi a răspuns:

Depinde pentru ce il vrei :multitasking, poze, gaming etc.Si vrei sa il iei nou sau la mana a 2? Daca imi raspunzi pentru ce e telefonul as putea sa iti las aici o lista de telefoane care se incadreaza in cererea ta.

| iGoxi explică (pentru Maxxxi):

As vrea să-l iau nou și îl vreau pentru toate, sa fie și decent la camera, sa se descurce și bine în jocuri și sa fie și bun în multitasking

| Maxxxi a răspuns (pentru iGoxi):

Salut am gasit pe eMAG doua telefoane la reducere, cele mai bune (parerea mea) pe care le gasesti in pretul tau.Samsung a50 si Huawei p40 lite.Ambele au un procesor bun octa core cu frecventa mare, nu o sa ai deloc probleme in jocuri.In legatura cu bateria a50 are o baterie de 4000 mAh si p40 lite 4200 mAh nu e diferenfa mare oricum o sa te duca ziua bine, sunt bune bateriile.8n legatura cu pozele, p40 lite are o camera mai buna ca a50.Si a50 are o camera buna, nu ar trebui sa iti faci mari griji.In legatura cu multitasking-ul ambele o sa faca fata dar p40 lite are 6Gb ram ce o sa faca diferenta.Personal as alege A50 pentru ca inca are servicii google fata de p40 lite.Am spus pe scurt ce ai zis ca te intereseaza.Aici ai o comparatie:

https://m.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9554&idPhone2=9996

Telefoane le gasesti pe eMAG la o reducere destul de mare. Sper sa alegi bine.O zi faina happy.