| shacoAP a întrebat:

Am un Samsung J5 2016 si de cateva saptamani imi merge greu, m-am gandit sa fac un back up cu toate pozele, datele, aplicatiile si sa dau un reset. Dupa reset sa pot da restore si sa am din nou toate pozele si aplicatiile, etc. Cu ce aplicatie as putea sa fac asta?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Samsung Smart Switch
il descarci din pagina Samsung
conectezi telefonul la pc cu programul deschis, dai permis programului sa acceseze telefonul si faci backup.
dupa reset il conectezi iarasi la programul respectiv, o sa il detecteze si o sa scrie ca a gasit o copie si daca vrei sa o restaurezi.

| shacoAP explică (pentru gelu1970):

A mers exact cum am vrut, multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Ediy2003 a răspuns:

Arunca-♧ la gunoi direct

| Mantor a răspuns:

Teoretic ar trebui sa o faci cu aceeasi aplicatie. Ar fi mai bine sa le lasi acolo caci daca are memoria mai libera merge mai usor telefonul.