| anonim_4396 a întrebat:

Salut,am un Samsung s5 e din america merge si cartela Orange,dar am in el niste programe telekom ca de acolo a fost cumpărat,vreau sa dau hotspot prin wifi nu mb pe pc cu usb sau pe laptop,nu pot merge doar cu datele mobile, precizez ca am avut un s5 din ro si mergea,ce as putea face sa il duc la un magazin gsm sa il decodeze, sau ce? DAu funda!

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca vrei sa-ti folosesti telefonul ca hotspot, atunci internetul vei primi ca date mobile si vor fi transmise mai departe prin wi-fi la restul aparatelor din casa (laptop, telefoane, tablete, televizoare etc.), traficul TUTUROR, insumate, vor aparea pe factura ta ca trafic de date mobile consumate!

Daca iti vine internet prin cablu, atunci trebuie sa folosesti un router wi-fi, la care te poti conecta cu telefonul, dar si cu alte aparate prin wi-fi. Iar cu calculatorul si laptopul te poti conecta prin cablu, care este mai rapid decat wi-fi.