| catalin542000 a întrebat:

Am un Samsung s8 plus si acum 5 luni i-am făcut un update la Android 9 (cu ajutorul pc-ului).

Acum vreau sa fac update la Android 10. Intrebarea mea este, daca fac update la Android 10, vine odată cu UI 2.0 sau trebuie sa fac update mai întâi la UI si apoi la Android?

6 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Isi face direct upgrade la UI 2 daca bagi update-ul oficial.

| catalin542000 explică (pentru Wr3nch):

Merci, ce vream sa te mai întreb. Am observat la s10 ca are UI2.0 (android10) iar s20 are UI 2.1 si are tot Android 10.
Acuma, cum sa spun, care ar fi diferenta sau mai bine spus cum as putea ajunge chiar la UI2.1 ținând cont că tot pe Android 10 este UI2.1 la fel ca UI2.0. Ca nu exista doua Android-uri 10 ca sa stiu exact ce sa bag ca sa am UI 2.1

| Wr3nch a răspuns (pentru catalin542000):

Trebuie sa stai pana lanseaza update cu UI 2.1 si pentru al tau.

| catalin542000 explică (pentru Wr3nch):

Aha, apropo, m-am uitat pe net si nu exista Android 10 pentru s8plus, adică vad pe altii chiar si cu s6 ca au Android 10, este clar ca descărca de pe net Android 10 pentru s10 si il instalează pe s6 as face si eu asa dar imi este cam frica poate nu va merge.

| Wr3nch a răspuns (pentru catalin542000):

Sincer nu il vad asa grozav incat sa risc sa pun rom separat. Mai ales ca daca e in garantie o pierzi si daca nu iese ramai cu o caramida de plastic si sticla in loc de telefon.

| catalin542000 explică (pentru Wr3nch):

Daaa, într-adevăr. Spre exemplu am avut Android 7 si la alti oameni li s-a facut update la 9, la mine nu( ma refer tot la s8 plus.), asa ca am descărcat de pe net Android 9 si cu programul ordin am instalat androidul iar acum primesc updateuri constant de securitate. Cu ordin am curaj sa schimb pentru ca este la sigur. Dacă ai toate fisierele necesare pe care ti le cere programul este ok apeși play sau start cum scrie acolo in program si el își face treaba singur iar la final se restaurează telefonul direct cu Android nou. Si asa am incredere sa schimb, dar ca sa schimb androidul in alte moduri cum fac alti oameni nu am curaj. De asta zic daca as gasi un Android 10 dar care sa se instaleze cu ordin ar fi foarte ok. Acuma de gasit găsesc dar pentru s10 pentru s8 nu si nu stiu daca merge sau nu sa bag pe telefon androidul pentru s10. (Bănuiesc că da, ținând cont că am văzut s6 cu Android 10).