| Adrian_Teodor_1997 a întrebat:

Am un sistem PC gaming de vanzare si as dori sa stiu cat as putea sa iau pe el.

Toate componentele cu exceptia carcasei ajung la un total de 3703 lei. Sistemul a fost utilizat timp de cateva zile pentru teste benchmark si cateva teste in jocuri!

Componentele sunt urmatoarele :
Procesorul este un I5-7400
Placa video MSI GeForce GTX 1060 Armor OCV1 3GB DDR5 192-bit
Placa de baza GIGABYTE GA-B250M-DS3H
Hard disk Seagate BarraCuda 1TB SATA-III 7200RPM 64MB
Sursa FSP Hyper 500W
Ventilator / radiator Sirtec - High Power S1202512L-3M
SSD Kingston SSDNow UV400 120GB SATA-III 2.5 inch
Carcasa Segotep Polar Light negru

Multumesc si astept un raspuns.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Cand l-ai cumparat? de cat timp il ai?

| Algo098 a răspuns:

Nu stiu cat poti lua pe el. Nu mai spune ca l-ai utilizat pentru teste ca cine cumpara se va gandi ca l-ai testat si nu e bun si de aceea vrei sa-l vinzi. Inteleg ca e nou, deci spune ca e nou, ca functioneaza perfect si ca vrei sa sa il vinzi si spui si un motiv, sa zicem ca ai 2 sisteme si ca unul il vinzi sau alt motiv.

| Algo098 a răspuns:

Pe pcgarage componentele enumerate inclusiv carcasa care nu mai e disponibila, fac in jur de 3.400 RON, dar e magazin, componentele sunt noi si cu garantie. Fara garantie, s-ar mai scadea ceva dar nu stiu cat.

| Adrian_Teodor_1997 explică (pentru Algo098):

Https://imgur.com/LLWcoOO happy sper ca te-am lamurit. Au garantie toate piese inca aproximativ 2 ani.

| Algo098 a răspuns (pentru Adrian_Teodor_1997):

E corect, nu aveam memoria, cu tot cu memorie si carcasa trece de 3800. Daca au garantie, atunci pretul corect ar fi cel de magazin, insa magazinul are avantajul ca are publicitate buna, clienti multi si atunci ca sa-i poti face "concurenta", deci ca sa il vinzi, poti lasa putin din pret.