| Innorat a întrebat:

Am un sistem Philips 5.1 si nu stiu cum sa il conectez la pc, am conectat satelitii la sub, iar de la sub am 3 mufe jack 3, 5 mm pe care trebuie sa le conectez la pc si toate au culoara verde iar fiecare mufa are cate doi sateliti,o mufa are satelitul centru, una am doi sateliti RR si RL si una are alti doi sateliti FR si FL, dupa instructiuni cand conectez o singura mufa la pc ar trebui sa mearga doi sateliti dar merge numai 1 si totusi nuhs cum trebuie sa conectez toate mufele ca sa imi mearga toti satelitii si sistemul la capacitate maxima, aici este tipul meu de sistem http://download.p4c.philips.com/files/s/spa2602_10/spa26 02_10_qsg_eng.pdf astept sfaturi dau funda.

5 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Trebuie coenctate cele 3 mufe la placa de sunet(integrata sau dedicata, de care ai). Apoi intrii in realtek si setezi la toate cele 3 mufe conectate sa fie front speaker out si la tip sistem, chiar daca e 5.1, tu alege 2.0.
Asta e sigura metoda prin care sa utilizeze toate cele 5 boxe la orice, la muzica, jocuri etc.

| Innorat explică (pentru sltlp):

Conteaza ordinea in care le pun la placa?

| Innorat explică (pentru sltlp):

Conteaza ordinea mufelor conectate la placa de sunet

| Innorat explică (pentru sltlp):

Am instalat realtek si acuma cand fac test imi apar toti satelitii dar tot numai unul merge cand fac test

| sltlp a răspuns (pentru Innorat):

Ce placa de baza ai, ca presupun ca ai placa de sunet integrata.