| Kuangsu a întrebat:

Am un smart TV LG si atunci cand incerc sa fac interconectarea audio cu calculatorul nu merge. Merge doar atunci cand inchid HDMI. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| DorelExpertu a răspuns:

Audio-ul se poate reda direct prin cablul hdmi, nefind necesar un cablu aux, de asta nu poti utiliza aux-ul in timp ce cablul hdmi este conectat, pentru ca teoretic sunetul s-ar suprapune in unele situatii.
Tu trebuie doar sa selectezi ca sunetul sa fie redat prin dispozitivul care este conectat cu cablul hdmi.
Uite un tutorial pentru aceasta problema aici:
https://www.youtube.com/watch?v=4DA6CMsde2k

| Kuangsu explică (pentru DorelExpertu):

Nu imi apare HDMI acolo.

| Kuangsu explică (pentru DorelExpertu):

Nu imi apare HDMI acolo. Eu am Realtek audio driver. Probabil imi trebuie AMD audio driver?