| LoLoX a întrebat:

Salut Am un Smart TV Samsung si pe PC am vrut sa vad un film, Hobitul si imi apare cand dau click dreapta pe film optiunea Play To si am vazut ca se sincronizeaza cu PC.
Aceasta optiune este la Windows Media Payer dar cum fac sa se vada direct pe Smart TV cu subtitrare.
Numele sunt aceleasi si la film Hobbit.avi si Hobbit.srt
Aveti vreo idee trebuie sa fac o subtitrare permanenta
Sau stiti un plugin sau ceva asemanator cu optiunea aia Play To in smplayer >?

1 răspuns:
| vladst1 a răspuns:

Se poate si cu VLC face asta din cate stiu eu, trebuie selectata "iesirea" video din setarile aplicatiei. Poti incerca sa "tragi" subtitrarea in WMP, daca nu, incearca la setari sa vezi ce optiuni mai ai, sau faci click dreapta -> subtitrare, si vezi daca o poti reselecta pe cea dorita.