| DS_Sedat_1993 a întrebat:

Salut, am un Sony Z2 si are displayul spart, am gasit alt telefon la fel doar ca ala are placa arsa cica, din ce mi-a zis vanzatorul, se poate sa fie placa arsa si sa fie displayul intreg? Si gen cam cum verific daca displayul e bun sau nu? Mentionez ca vanzatorul nu e din judet de la mine.

1 răspuns:
| RecKinul a răspuns:

Dacă nu ai scule cu care să desfaci un telefon și nici pricepere nu te complica fiindcă vei face mai mult rău. Du-te cu amândouă la service, dacă se va potrivi displayul de la unul la altul vei plati doar manopera. Că să te apuci să-ți repari singur telefonul îți trebuie pregătire.