| Narcis2015 a întrebat:

Salut am un stick cu win 7 si cand incerc sa instalez windows apare ca incarca filele si dupa apara ecran albastru cu eroasrea C00021a.Ce e de facut pls help help.

Răspuns Câştigător
| itextrat a răspuns:

Incearca asta:
1. cand apare eroarea, apasa Shift+F10. ar trebui sa deschida un command Prompt
2. In Command Prompt, scrie regedit si apasa Enter. Ar trebui sa se deschida Registry Editor
3. In Registry Editor cauta HKLocal machine/SYSTEM/SETUP/STATUS/ChildCompletion
4. In partea dreapta cauta setup.exe si schimba-i valoarea din 1 in 3.
5. Inchide Registry Editor si Command Prompt.
6. Apasa OK pentru eroarea initiala si asteapta repornirea calculatorului. Ar trebui sa reporneasca instalarea Windows-ului

Daca nu merge nici asa, probabil ca placa de baza e prea veche. Poti incerca sa faci un update de BIOS.

Spune-mi te rog daca a functionat ceva.

| Narcis2015 explică (pentru itextrat):

Ok o sa incerc

| Narcis2015 explică (pentru itextrat):

Pai alt windows mai vechi(Xp) merge si nu imi apare eroarea?