| christian90 a întrebat:

Am un stick de 16 gb si vreau sa-l fac bootabil cu windows 10 pe el. Daca il bootez acum mai pot apoi sa il "debootez", adica sa fie doar un stick sau va ramane asa mereu?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Il formatezi si revine la formatul Fat32 sau Ntfs in functie de cum vrei sa il ai. ca ii pui un w10 e ca si atunci cand ii pui arhive pe el si le stergi prin formatare.

2 răspunsuri:
| Hitback a răspuns:

Salut. Recomand programul Rufus pentru orice activitate legate de stick. Te va ajuta mult. Crede-mă. Succes.

| Cyrano a răspuns:

Faci bootabil cu tot ce vrei apoi format si revii la forma initiala. Dar format NTFS. FAT 32 are viteza foarte mica.