| aloken a întrebat:

Salut. Am un stick Kingston de 16GB. Il am pentru muzica in masina. Dar MP3-ul imi spune ca nu poate fi citit. MP3-ul este un JVC. Am incercat sa formatez stick-ul cu NTF, exFAT si FAT32. La toate imi spune ca nu il suporta. Inainte am mai avut un stick de la Philips care a "murit" dar a mers, formatat cu NTFS. Ce as putea sa ii fac? Melodiile sunt bagate in foldere separate exact cum a fost si pe cel anterior. (Kingston-ul merge perfect in PC)

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Incearca sa pui piesele fara foldere, direct pe spatiul alocat stick-ului usb. Fa teste cu 5 piese, sa vezi daca le recunoaste. De asemenea, ai putea sa pui pe stick melodii pe diferite formate audio (mp3, aac, wav, flac). Se pot converti online piesele mp3 in alte variante. Ca sa te lamuresti ce suporta si ce nu.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Le le pun pe un stick random fara folder fara nimic direct pe stick si mi le citeste din prima, e adevarat ca am sistemul HDMI al masinii prin USB si nu cred ca e fix acelasi lucru cu un sistem aftermarket.
Daca nu merge si nu merge, incearca si cu alt stick, pana acum mergea cu alte stickuri? poate acest stick e problema!?

| Wr3nch a răspuns:

Vezi sa nu fie stickul 3.0 si usb-ul de la masina 2.0 ca pot aparea conflicte.

| AwGenetix a răspuns:

E dificil sa înțelegeți ca are nevoie de drivere un dispozitiv ca sa fie vazut.
e probabil făcut cu un cip mai puțin răspândit, deci habar n-are de ce e ala.
ei bine, in cartea lui te anunță despre asta, dar. mna.