| Quicky25 a întrebat:

Salut.Am un stik cu net de la digi si stikul are o cartela sim cu care functioneaza.Am folosit cartela de net cand in telefon cand in stik si s-a cam luat putin vopseaua de pe ea doar atat in rest functioneaza nu are nici o problema.Intrebarea mea este daca o sa ma duc sa predau stikul la sediul RCS&RDS o sa ma puna sa platesc ca am deteriorat echipamentul?big grin

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu vei plăti nimic, dacă se detriorarea se datorează unei exploatări normale(se șterge vopseaua de pe stik normal nu din cauza că ai folosit de exemplu diluant etc(era un exemplu) sau l-ai ținut lângă surse de încălzire etc)

| nutepriveste21 a răspuns:

Asta daca o sa mai fie cazul sa-l predai deoarece cunosc multe persoane care au renuntat la serviciile rcs-rds si nu s-a mai pus problema predarii echipamentelor(antene, receptoare, telefoane modem etc) plus ca din moment ce functioneaza nu e vorba de deteriorare.Eu zic sa stai linistit.

| Ionutzstelistu62 a răspuns:

Nu cred ca o sa te puna sa platesti cv deodata ce functioneaza. e normal sa se duca vopseaua dupa o perioada