| Valentinbaciu2002 a întrebat:

Salut, am un telefon Allview p 5 life. imi recunoaste castile, am o boxa externa care se cupleaza precum castile, mi-am luat un selfie stick cu mufa, le recunoaste 5 secunde apoi, nu le mai recunoaste deloc. CE SA FAC?
FUNTAA!

1 răspuns:
| hacktek a răspuns:

Cred că e vorba despre un contact imperfect dintre mufa telefonului şi placa de bază a acestuia. Încearcă să cureţi mufa cu un ac, suflă bine să iasă toată mizeria. Dacă nu rezolvi situaţia, va trebui să (re)lipeşti mufa pe placa de bază. Dacă te depăşeşte, va trebui să apelezi la un service GSM.