| cristiansonix a întrebat:

am un telefon care e codat pot sa instalez un firmware din alta tara? si daca e codat si instalez firmwareul pot pune alte cartele?

4 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Poti sa instalezi si firmware de Romania doar sa nu fie codat pe vreo retea. Vodafone le blocheaza, Telekom nu.

| Baiatbaietos69 a răspuns:

Din cate stiu eu, da, poti.

| Laurentiuu123 a răspuns:

Da sunt multe aplicații, (VPN-uri) ele funcționează usor, intri in aplicatie si selectezi zona/tara. Exemple de aplicati : Pro Vpn, Free Vpn, Vpn si Tunnel Bear.

| ANDTECH a răspuns:

Salut, da se poate trimite modelul telefonului aici https://andtech.ro/publ/0-0-0-0-1 si o sa rezolv problema