| CristiPrise a întrebat:

Am un telefon de ceva timp, e luat din Italia, marca este Kn Mobile, nu prea cunoscuta. In fine. Cand veneam o data de la scoala, eram pe drum, si m-am uitat la ceas. Mergea ok, iar cand am ajuns acasa telefonul era inchis si nu mai putea fi deschis. De ce? Cand il pun la incarcat mi se aprinde led-ul, dar nu merge deschis. Aveti vreo idee de ce? Si ce ar trebui sa fac? DAU FUNDAASFLAK

2 răspunsuri:
| Windwalk3r a răspuns:

Mergi cu el la un GSM. Fostul meu telefon (un Samsung galaxy s+) se stingea iarna trecuta din cauza frigului si repornea, dar foarte greu, cand il bagam la caldura.

Bula
| Bula a răspuns:

Apasa indelungat butonul de pornire, pana ce apare ceva pe ecran.
Daca nu porneste in 10-15 secunde, atunci incearca si cu alimentatorul cuplat.
Daca nici asa nu porneste, incearca cu un alt incarcator, dupa o incarcare de o ora.
Daca nici cu acela nu porneste, atunci du-l la un service.