| Christian_Radulescu_2001 a întrebat:

Salut.Am un telefon HTC Desire 310 si nu se mai aprinde, adica se blocheaza acolo unde apare logo-ul HTC pe fundal alb, deci cred ca nu mai porneste ANDROID-UL.I-am dat factory reset dar tot nu porneste.Va rog ajutati-ma.Dau funda

2 răspunsuri:
| mudokins78 a răspuns:

Încearcă cu wondershare mobile go.
După instalare, cuplează telefonul la laptop/PC şi lasă executabilul să instaleze pe telefon aplicaţia mobilă!
De regulă acest soft deblochează bootloop-ul.
Dacă nu merge, înseamnă că nu ai usb debugging bifat in setări şi aplicaţia nu poate comunica cu telefonul.
În cazul ăsta se foloseşte sp flash tool, pentru resoftarea telefonului.
Softul si stock rom(sistemul de operare) le găseşti pe net.
(Nu am voie să îţi dau link de descărcare.) succes