| Cara_3762 a întrebat:

Am un telefon HTC Wildfire si el a fost codat pe vodafone, de curand l-am decodat. Are Android 2.1 si as vrea sa-i dau update la 2.2, dar nu merge cand dau "Check Now" la update softwere imi zice ca nu gaseste nicio updatare. Aveti idee ce ar trebui sa fac? Nu mergea nici inainte sa-l decodez si m-am gandit ca o sa mearga dupa, dar degeaba.

Răspuns Câştigător
| Angel31 a răspuns:

Buna,

iti spun de la inceput ca instalarea o faceti pe proria raspundere.
eu imi bat capul de ceva timp sa portez android 2.3 pe un Samsung spica si nu e asa usor. din cate stiu se apropie si lansarea oficiala, in cazul tau daca nu ma insel acest telefon a fost rootat (pa garantie) si nu cred ca iti va accepta update-uri oficiale.
mai jos am postat pasi ce trebuiesc urmati, pana acum nu am ratat nici un telefon. mare atentie la ceea ce faci, citeste cu atentie inainte sa apesi pe tabul NEXT.

SUCCES
descarca firmware-ul de aici -> http://www.multiupload.com/5AJJYEAJ3I
lansezi aplicatia si urmezi sfaturile de pe ecran
actualizarea incepe si poate sa dureze 10 minute (prima pornire este mai "lenesa")