| Gak_Asdfjkf_1996 a întrebat:

Salut, am un telefon LG G4 si am uitat modelul. Cand introduc contul Google zice ca este corect dar nu deblocheaza telefonul. Am cautat pe net si am gasit aceasta metoda de a revenu in setarile din fabrica, dar nu am gasit cum pot intra in recovery mode pe acest telefon. Sunt dispus sa fac orice atat timp cat o se se deblocheze telefonul, chiar si sa pierd tot.

3 răspunsuri:
| FlorinCiokan a răspuns:

Salut.
Presupun ca ai vrut sa ii dai un Reset Hard ceea ce e si logic ca trebuie facut.
Uite aici cum se face
https://www.youtube.com/watch?v=TdnAYiU0jnw
Bafta.

| Pojoga_Sorin_1975 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

Salut Florine am si eu un tel LG g4 si am incercat resetarea asa cum zici tu dar nu ami da nici un rezultat ecranul se aprinde pe imaginea LG life is god si l-am lasat asa trei zile nu se reseteaza nu lucreaza androidul, si pe tel nu am nici o comanda doar atat imaginea cu LG life is god! Ai vreo idee? mersi mult...

| FlorinCiokan a răspuns:

Nu prea sunt solutii. Du-l la service sa iti reinstaleze softul.