| anonim_4396 a întrebat:

Am un telefon mai vechi, Huawei y6 2015, căruia i s-a stricat soft-ul acum 3 ani, am încercat atunci sa îl instalez eu, doar ca nu a mers și am renunțat. Atunci telefonul se deschidea și îmi arata un Android pe ecran. Zilele trecuta am vrut sa îl bag la încărcat, sa il folosesc, doar ca nu se încarcă, îl conectez la priza, se aprinde ledul rosu și se stinge, doar atât face, l-am lăsat 20 de minute în priza și am încercat sa-l deschid, nu merge laughing nu se deschide, insa doar cât este conectat la priza ledul se aprinde și stinge. Credeți că e problema de la soft sau placa de baza?

Răspuns Câştigător
| Evolution a răspuns:

Noi nu ghicim in stele, probabil atunci cand ai incercat sa resoftezi, ai pus gresit firmware'ul si a intrat in boot lop, in principiu se poate rezolva dar sfatul meu este sa te duci la orice service GSM si sa intrebi cat de costa sa il faci, majoritatea nu costa nimic investigatia, adica sa iti zica ce are. Dupa vezi cat te costa sa il repari si daca merita sau nu.
Daca e doar de soft poate merita, daca este si hard, atunci recomandarea mea este sa il vinzi pe piese si sa uiti de el.
Succes!