| BazikR1 a întrebat:

Salut, am un telefon Prestigio multiphone 5504 duo, l-am cumparat cam acum 2 saptamani dar problema e ca touch-ul functioneaza singur, i-am dat resetarde din fabrica gandinu-ma ca am ceva program sau virus care face asta dar nimic, daca il blochez si deblochez ecranul functioneaza normal dar dupa iar face acelas lucru,, poate sa fie din cauza ca ecranul e destul de murdar? :$ si ce as putea sa fac

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Curata-l cu substante de ochelari sau telefon, servetele pentru ochelari de la Lidl. Daca face la fel trimite-l in garantie la magazinul de unde l-ai luat.

| MskDesign a răspuns:

Ai garantia! Foloseste-o in loc sa incerci diferite metode care iti vor putea face daune fizice telefonului. Daca telefon are daune fizice subite in urma neutilizarii corecte a smartphone-ului vei pierde garantia.