| IamSien a întrebat:

Am un telefon Samsung Galaxy Mini si e codat pe Vodafone. Pot sa-l deblochez singur, acasa. Sau trebuie sa ma duc la cineva neaparat?

Răspuns Câştigător
| Hummels a răspuns:

Daca telefonul e in garantie si il deblochezi pierzi garantia din cate stiu; daca nu, eu zic ca cel mai bine ar fi sa te duci la un service, dai 30 - 40 de lei si gata. macar stii ca nu ti-l strica; decat sa intri pe nu stiu ce site-uri pe net si sa incerci toate prostiile...

3 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Il poti debloca si singur, vezi aici http://forum.xda-developers.com

| andreyuu a răspuns:

Mai sigur ar fi sa il duci la cei de la reprezentanta Vodafone de unde l-ai luat sa ti-l deblocheze ei. Deblocandu-l singur/a s-ar putea sa iti pierzi garantia.

| Denisabsg a răspuns:

Trebuie sa mergi la un magazin de specialitate, adica un Vodafone Shop, dar nici asa nu as garanta ca functioneaza.Si eu am vrut sa deblochez un telefon codat pe Vodafone, l-am dus la Vodafone shop si tot nu pot baga altfel de cartela. happy