| RiasX a întrebat:

Salut, am un televizor Finlux si am o problema cu el. Cand il pornesc apare si dispare imaginea intr-o secunda. (Il folosesc la pc) Daca il conectez la o antena pentru tv am sunet, dar imagine nu. L-am lasat o perioada scos din priza, dupa a mers iar, dar peste 2 zile iar face la fel. Oare care sa fie problema cu acesta?

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

La unele televizoare se intampla sa aiba probleme de soft, ceea ce necesita resetarea (scoaterea din priza si introducerea inapoi peste cateva minute).
Daca acesta nu ajuta, atunci e problema de electronica, trebuie dus la un service.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Displayul (ecranul) trebuie schimbat.