| georgekeno97 a întrebat:

Am un televizor Samsung le26b350 si as vrea sa receptionez televiziune hd pe el. Am incercat si cu Digi Smart Cam dar nu a mers deoarece cere standardul CI+ dar televizorul are CI SIMPLU. Televizorul este HD READY. Cum pot receptiona pe el televiziune HD?

1 răspuns:
| santusx a răspuns:

Tv-ul trebuie sa aiba si tuner DVB-C si vad ca la modelul tau de Samsung nu are DVB-C doar DVB-T.
Pt. a avea acces la grila digitala, ai nevoie sa-i atasezi un receiver HD conectat pe HDMI, alta alternativa nu exista... decat un update la tv.