| paul98112 a întrebat:

Salut,am un TV(nu stiu ce model) si vreau sa ma uit la filme direct de pe stick(USB) nu mai vreau sa pun stick-ul pe DVD(pentru ca e praf nu vede HD).
In fine sa trecem la problema deci eu cand bag stick-ul in TV intru acolo in meniu de pe TV la USB si acolo imi arata doar muzica si poze...nu este video, si as vrea sa stiu cum sa ma pot uita la filme direct pe TV.
Stiu ca TV-u e Samsung full HD

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu poti pentru ca tv-ul tau NU citeste filmele de pe stick, numai muzica, pozele!

1 răspuns:
| horia2012 a răspuns:

Trebuie sa cumperi un media player care se conecteaza la portul USB la televizor.
Daca DVD are port HDMI, chiar daca nu vede HD, poti seta video la iesire 720p
si atunci prin HDMI poti vedea la televizor. E un HD putin artificial, dar mai bun decat nimic.