| Bira00 a întrebat:

Salut, am un tv Phillips și am imaginea mărita, iar in meniu nu îmi apare sa o pot schimba.
Cum îl pot rezolva?

2 răspunsuri:
| Legion7X a răspuns:

Cum anume ai imaginea mărită că nu înțeleg am și eu un Phillips luat acum 1 an iar imaginea o mai pot mări și atunci când televizorul intră în funcția de Dvd cu stickul in usb pentru a vedea filme.
Gen modificare bandă, zoom, auto, super zoom etc.

Acum nu știu cum este la tine te uiți cumva pe antena 1 sau protv cu imaginea mărită?
Nu știu dacă ai aceeiași telecomandă ca și mine vezi dacă ai butonul care scrie FORMAT pe telecomandă eu de acolo pot schimba zoom, ecran lat, super zoom, și auto nu din meniul principal al tvului.
Iar la mine butonul FORMAT este valabil pentru a mări imaginea atât din Tv cât și din a funcției de DvD.

| Bira00 explică (pentru Legion7X):

Nu am telecomanda originala.