| alexalx1234 a întrebat:

Am un TV Telefunken T39FX182DLP.As vrea sa inregistrez niste emisiuni si filme si nu pot. Cand apas pe butonul de inregistrare de pe telecomanda imi apare pe ecran Functia de inregistrare nu poate porni daca optiunea video nu este in functiune.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Uită te in manualul de prezentare a tv ului, si vezi ce zice

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Vezi prin meniu, probabil trebuie activat ceva. Si iti trebuie un HDD extern cu alimentare separata (nu din portul USB) sau un stick de capacitate mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai stick usb de 32 gb minim? Doar asa poti inregistra

| alexalx1234 explică (pentru anonim_4396):

Da am

| anonim_4396 a răspuns (pentru alexalx1234):

Cauta prin setari acea optiune video

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns:

De la ce firma ai abonamentul TV? Daca ai de la dolce iti ofera un receiver HD cu functie de inregistrare contra sumei de 19 lei lunar.

| alexalx1234 explică (pentru Georgian_Daniel_Feraru_1997):

Am fost azi la Telekom din Constanta si aia a zis ca numai au in stoc Receivere HD. Si inainte sa ies din magazin am inceput sa vorbesc de OPC de fata cu un angajat si peste o ora m-au sunat si au spus ca luni imi vor aduce unul.

| Georgian_Daniel_Feraru_1997 a răspuns (pentru alexalx1234):

Vizionare placuta!