| Paulicass a întrebat:

Salut am un tv tuner LeadkTek WinFast Tv2000 Expert si as vrea sa folosesc la el o antena tv portabila nu antena de la TV... dar sincer nu stiu unde se baga mufa de la antena portabila deoarece in spate la tv tunner sunt 3 gauri

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Păi in gaura unde scrie antenaa, sau arată simbolul 75 Ohmi. Mufa de antenă din televizor pleacă din tunerul tv care este lipit pe placa video, si este o mufă argintie de fier, cu 2 picioruse, aceea este mufă mamă. In mufa aia introduci mufa tată, care este conectată la antena ta portabilă, după ce conectezi antena, trebuie dată o cautare la televizor, sa gasesti si sa memorezi programe tv, hd sau full hd.