| Gheorghe_Galbura_1999 a întrebat:

Salut, am urmatoarele componente i5 650, gtx 660, msi 2a9c si imi merge cs go pe low in 80 ce setari la windows as putea face?

8 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Niciuna, 80 fps fara frame dropuri este mai mult decat suficient.
Tot ce poti face este sa iti iei un laptop/ PC nou.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aXy99):

La ce configuratie are ar trebui sa ii zboare cu peste 150 fps cu toate detaliile la maxim.

| aXy99 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

In timp ce se joaca concomitet AC Origins in 4k, Far cry 5 in 8k si Battlefield 5 in 16k cu detalii la maxim si toate cu 100+ fps, nu? laughing)

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru aXy99):

Nu, ci doar la CS GO care e un joc din 1900 toamna, lansat cu mult inainte ca sistemul lui sa fie mid-range. Ete, cu placa video ceva mai slaba - https://www.youtube.com/watch?v=Kx2uAfdwS-Y

| aXy99 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

In cs go nu prea are importanta placa video, e bazat aproape exclusiv pe procesor.

| aXy99 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Iar eu vad ca media de fps-uri cand te bati cu cineva este de 60-70, cu toate setarile grafice pe low/very low laughing

| Alexuţ02 a răspuns:

Te uiți la neveu pe YT, are tutoriale.

| LasleaIoan1972 a răspuns:

Pune 8gb de ram cat suporta maxim placa de baza
pune hdd ssd pentru o viteza mai mare
paca video este ok