| denisTiky a întrebat:

Am vazut azi doua placi video (second hand ambele). Una era gtx 770 iar cealalta gtx 970. ambele de 4 giga. As vrea sa imi cumpar o placa video insa nu stiu care sa o aleg dintre cele doua. Tin sa mentionez ca 970 -ul era 650 de lei iar 770-ul era 400 de lei. Daca as cumpara 970-ul si-ar merita banii? Am auzit ca si iRaphaell are un gtx 770 si ruleaza toate jocurile de pe canalul lui cu niste fps-uri destul de ridicate, totusi are 1 milion de abonati |=.
Ce imi recomandati sa cumpar din cele doua? Sau daca doriti as vrea sa imi dati voi un link de la o placa video inca nu mai mult de 650 de ron pentru ca am gasit un kit si vreau sa ma incadrez intr-un buget mic.
P.S: Nu conteaza daca este Sh sau noua, oricum nu cred ca se gasesc placi video bune si noi in mai putin de 650 de lei. Mltumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

Salut! Ca si specialist in acest domeniu pot sa iti spun ca ambele placi sunt foarte bune pentru gaming-ul de 2017. Dar, exista un "dar", atunci cand cumperi un 970 in pofida unui 770, o faci pentru a investi intr-un desktop de gaming care va rula jocuri si in 2019, de exemplu, fara probleme. Deci, 770 reprezinta o solutie buna, pentru moment, pe cand 970-ul reprezinta o investitie. Bafta!

4 răspunsuri:
| iwefgOficiall a răspuns:

Iraphael are an prezent 1080ti ca placa video dar cel 970 ul este o varianta mai buna decat 770.

| Pietricel a răspuns:

IRaphaell are 1080 ti, nu 770. Normal, mai bun ar fi 970-u.

| denisTiky explică (pentru Pietricel):

Chiar el a postat pe pagina lui de Facebook wihlistul de pe pc garage, nu stiu acum cat timp a facut asta si de aceea nu exclud faptul ca nu ar avea 1080ti dar banuiesc ca ar fi anuntat el daca facea ceva upgrade mare la pc. uite dovada: https://imgur.com/a/pJzn2

| Pietricel a răspuns:

Uita-te la pagina despre a canalului si vei vedea ca are 1080 ti. Poza aia e de acum 3 ani.