| TwiSt1997 a întrebat:

Salut.Am vazut pe eMAG niste tablete cu android 4.4, procesor dual-core Intel si 1 gb ram dar ddr2.Adica faza e c-am vazut mai multe cu ddr2.Care e diferenta dintre ddr2 si ddr3? Si stiu ca procesoarele Intel sunt mai bune decat restul gen mtk si care or mai fi.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

DDR3 e mai rapid. Dar diferenta se observa doar pe pc. Pe tablete, procesoarele sunt slabe, si nu fac diferenta prea mare, chiar zero intre.

2 răspunsuri:
| Memo97 a răspuns:

Ddr3 este mai bunwinking

| BuEnA a răspuns:

Pai boss intre ddr2 si 3 e diferenta de rulare a jocurilor, videoclipurilor...etc si consta si in diferenta de frecvente ^^