| berlin a întrebat:

Salut am vazut pe youtube un tutorial prin care se lua memoria unui stick si se transfera in calculator de exemplu au am 1 gb de ram vreau sa mai adaug 1 gb de ram se poate?

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ori tutoriale de 2 lei gasesti pe net nu o sa te ajute la ce vrei tu. Spatiu ala de pe stick nu se va comporta niciodata ca un RAM veritabil. Mai vrei ram iti cumperi o placuta

| CinevaNou a răspuns:

Daca ai un stick rapid usb 3.0 si windows vista/7/8 o sa te intrebe windows daca vrei sa folosesti readyboost si sa-l transformi in ram. Desigur ca nu o sa fie la fel de rapid ca ram-ul obisnuit, dar ajuta.

| dislike a răspuns:

Pai nu poti sa transferi memorie!
Dar poti sa cumperi inca o placuta ram de 1gb.E vreo 50 lei depinde ce ddr ai trebuie sa iei acelasi ddr

| Cena_Jonh_1998 a răspuns:

Nu!
poti strica calculatorul si va trebui sa-ti iei alt pc

daca chiar vrei sa til maresti ia-ti o placuta de 1 sau 2 gb ram
dar depinde ce ddr ai de EX:ddr1 ddr2 ddr3 sant mai multe si daca vrei sa-ti iei desfa unitatea ia placuta ram si uitate ce ddr are sper ca ti-am fost de ajutor