| Chief a întrebat:

Am windows 10 care a fost activat si azi ma trezesc ca imi apare un mesaj pe ecran in care scrie ca windows-ul nu este activat. Am cheia de activare si cand incerc sa il activez imi da eroare ca nu se poate conecta la serverele lor si sa ma asigur ca sunt conectat la internet. Sunt conectat la internet si merge, inca imi si arata ca el conectat, dar nu merge. Va rog sa ma ajutati! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| tpuuser999 a răspuns:

Cauta in hosts, poate ai folosit vreun antivirus sau un tool care a adaugat serverele de activare acolo din greseala (ca sa le dezactiveze).

Opreste serviciul de DNS Client si incearca inca o data.

Ca ultima solutie, poate ai versiunea gresita, cheia e pentru Home Single Language si tu ai instalat Home sau Pro...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur cheia este platita si nu piratata?

| Chief explică (pentru anonim_4396):

100% sigur