| anonim_4396 a întrebat:

Am Windows 7 Professional si nu imi apare Program Files (x86), imi puteti spune din ce cauza si cum pot rezolva aceasta problema?

13 răspunsuri:
| Laurentiu340 a răspuns:

Sigur nu l-ai setat pe ascuns probabil d-aia nu il vezi incearca sa il accesezi cu run: c:\program files (x86)

| Laurentiu340 a răspuns:

Du-te in computer apasa alt acolo sus ai tools dai acolo si ai folder options la folder options dai la view bifezi show hidden files folders si debifezi hide protected windows files(recommanded) daca dai de el dai clic dreapta si debifezi hidden (asta daca e ascuns o sa te intrebe doar la folderul ala sau si la alte fisiere din folder dai pe prima apply changes to this folder) BAFTA happy

| sodaT a răspuns (pentru Laurentiu340):

Nu merge, am incercat deja asta...

| Laurentiu340 a răspuns (pentru sodaT):

Ai incercat sa intrii cu 7zip sau winrar in partitia C: sa vezi daca e acolo ma indoiesc ca ar fi putut sa dispara asa din senin!
daca nu merge incearca sa il accesezi cu meniul start %program files (x86)% dai enter daca il afiseaza te duci intr-un loc gol in folder clic dreapta si properties acolo debifezi hidden cum ti-am spus daca nici asa nu merge nu am idee ce ar putea sa fie de vina!

| sodaT a răspuns (pentru Laurentiu340):

Si am incercat sa-l accesez, imi spune ca ori am introdus numele gresit ori nu il poate gasi
Oare este din cauza ca am instalat windows-ul pe driverul D?

| sodaT a răspuns (pentru Laurentiu340):

Pai... nici nu stiu daca il am pe PC laughing

| Laurentiu340 a răspuns (pentru sodaT):

Ce windows ai pe 32 sau 64 (clic dreapta computer properties si acolo scrie numai windows pe 64 de biti are program files x64!)

| sodaT a răspuns (pentru Laurentiu340):

Il am pe 32 bit

| Laurentiu340 a răspuns (pentru sodaT):

Loki20 nu ai program files (x86) laughing

| sodaT a răspuns (pentru sodaT):

Si imi apare doar un folder cu Program Files

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Laurentiu340):

Pai de ce?

| Laurentiu340 a răspuns (pentru anonim_4396):

In windows 7 pe 32 de biti nu ai sa gasesti programe pe 64 pentru ca el e facut sa ruleze doar programe facute pe 32 chiar daca bagi tu un program pe 64 o sa iti dea eroare, windows 7 pe 64 are asa zisa o platforma universala care pot rula si programe pe 32 de biti nu doar cele pe 64, cu alte cuvinte nu poti baga pe un windows facut pe 32 de biti aplicatii pe 64, pe windows facut pe 64 poti baga si pe 32 si pe 64 ala pe 64 are alte fisiere aici vine si denumirea de program files (x86) folderul asta e facut ca sa se instaleze aplicatii pe 32 de biti intr-un windows pe 64winking

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Laurentiu340):

Ok, multumesc!