| HeLps a întrebat:

Salut, am windows 8.1 si inca nu am primit update pentru windows 10, de ce, am incercat sa il instalez cu Media Creation Tool, dar imi da eroare cu " a aparut o problema "

Cum pot rezolva, am windowsul cumparat si am primit si aplicatia sau ce e aia cu obtineti windows 10

8 răspunsuri:
| mariusmac85 a răspuns:

Buna ziua, ti-ai creat cont outlook fie hotmail.com,live.com,outlook.com,msn.com etc
Ai cont Microsoft sau nu? daca nu creaza-ti
Oricum mai dureaza pana primesti update la windows 10
Ca si eu am windows 7 pe pc si pe laptop windows 8, 1 pe pc la windows 7 mi-a aparut aia windows insider ca sa fac upgrade dar inca nu s-a facut upgrade.
Trebuie sa treaca o luna cred, abia s-a lansat pe 29 iulie parca, mai dureaza.Si eu sunt foarte curios cum arata windows 10 si acel browser numit Microsoft Edge.
Asa ca trebuie sa mai rabzi, probabil la noi mai dureaza, la romani
Sa ma anunti si pe mine daca reusesti sa faci upgrade.
Sper ca am putut sa te ajut
Sa ai o saptamana binecuvantata
Marius

| HeLps explică (pentru mariusmac85):

Da am cont Microsoft, dar am mai observat niste probleme, nu merge sa fac nici un update pentru windows din windows update, pur si simplu nu se descarca actualizare si cand intru in magazi ( windows 8 ) imi scrie ca pc-ul nu e conectat la internet, iar eu sunt

| HeLps explică (pentru mariusmac85):

Imi scrie ca am de facut 31 actualizari importante si 12 neimportante

| HeLps explică (pentru mariusmac85):

Salut, ai spus sa te anunt daca reusesc sa fac update
Astazi am reusit.
Tot ce a trebuit eu sa fac a fost sa restartez windowsul iar apoi am intrat pe siteul de la Microsoft si am download Media Cretion Tool si a mers, sper sa iti mearga si tie, la momentul actual folosesc windows 10, bafta.

| mariusmac85 a răspuns:

Cum te cheama, cati ani ai? Ai antivirus pe pc/laptop? daca da care? de cate ori scanezi pc-ul de virusi, de erori, defragmentare faci?

| HeLps explică (pentru mariusmac85):

Am norton internet security nu pre scanez pcul de virusi pentru ca nu prea am de ce, nu descarc prostii de pe internet si intru pe siteuri dubioase, nu fac defragmentare

| HeLps explică (pentru mariusmac85):

Am facut o scanare si mi-a dat ca a rezolvat 2 cooki sau ceva de genu

| HeLps explică:

Eroarea este " S-a intamplat ceva " nu "a aparut o problema "