| raul230 a întrebat:

Salut, am windows vista cu Intel(R) Core(TM)2 CPU, si ma gandem sa instalez windows 10 sau 8. Pot?

4 răspunsuri:
| TrustMeIKnow a răspuns:

Windows 10, sa nu folosesti windows 8/8.1
Cel mai bine instalezi DOAR ultimul windows aparut(cauti pe google care e ala si pe acela il iei).
Microsoft a zis ca nu o sa mai apara si alte windows-uri, doar update-uri de 3 ori pe an.

| raul230 explică (pentru TrustMeIKnow):

Adică? Care e ultimul Windows apărut?

| TrustMeIKnow a răspuns (pentru raul230):

...daca am scris 'Windows 10... Microsoft a zis ca nu o sa mai apara si alte windows-uri, doar update-uri de 3 ori pe an", cred ca m-am referit la WINDOWS 10

| gamersamp12 a răspuns:

Pentru Windows 10 iti trebuie minim quad core tu ai doar dual core. Si eu am quad si se misca cate o data greu cand isi face el treaba.