| csn20 a întrebat:

Salut.
Am Windows Vista Home Premium si nu merge sa imi instalez driveru' la placa video. Ce trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Probabil ai incercat sa instalezi de pe CD driverul pentru Windows XP. Cauta si descarca driverele pentru Vista sau pentru Windows 7, ar trebui sa mearga. Atentie, sa cauti exact driverul pentru placa ta video (adica sa stii exact ce placa video ai). Succes!

| csn20 explică (pentru alexmircescu13):

Pai, pana acum am avut xp si driveru' care il instalam era Intel. si nu stiu mai exact unde sa caut.

| alexmircescu13 a răspuns (pentru csn20):

Descarca AIDA32. Ruleaza-l si iti va afisa toate componentele PC-ului, inclusiv placa video. Noteaza pe o hartie exact modelul placii si apoi cauti pe google exact asa: 'driver xxxxxxxxxxxxxxx vista' unde in loc de xxxxxxxxxxxxx pui denumirea pe care ai notat-o. Succes!

| alexmircescu13 a răspuns:

Si ma trebuie spus ca hoLigan are dreptate, mai bine ai pune Win7, Vista e cam nasol.

| hoLigan a răspuns:

Windows vista nu-i bun eu zic sa pui windows 7 dupa parerea meahappy
si windows 7 iti instaleaza el placa video care o ai numa sa ai o conectiune la internet happy.dar daca nu doresti windows 7 cauta pe google sau macar spune ce placa video ii ce model sa stiu ca iti caut euhappy

| zozo74 a răspuns:

Accesati situl producatorului placii video(Ati sau Nvidia) dupa care descarcati driverul placii care este compatibil cu vista. Succes Fundita?