| anonim_4396 a întrebat:

Salut, are careva idee de ce cand vreau sa instalez windowsul pe laptop nu merge. adica nu-mi apare Windows is loading file. sau nu imi detecteaza cd-ul in bios, dar pe PC, adica de pe ce scriu acum il detecteaza! stie careva?

Răspuns Câştigător
| RaduTN a răspuns:

Baga CD-ul. Dai restart la windows apasa F2 ( iti scrie in stanga jos pe ce sa apesi. La mine e F2) cand iti apare logo-ul cu firma laptop-ului. Apoi da-i la boot si sedeaza CD/DVD nu Hard Disk. Si dupa instalare faci la fel doar ca in loc de CD/DVD alegi Hard Disk.

Bft wave

7 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Ce windows frate xp, 7, 8. la windowsurile xp va trebui sa setezi in laptop sa fie setat pe ahci. parte ca boot este cd?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai imi apare cand deschid laptopul
F2 PENTRU MENIU
SI F12 Pentru BOOT

. si dau la boot la apoi la DVD/*** imi apare NUMELE LAPTOPULUI ADICA TOSHIBA... nu stii ce sa fac? si nu stiu cum sa intru sa pun pe hardisk

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce windows ai acum si ce windows vrei sa bagi? Este esential sa ne spui ce windows ai. Da apesi pe f 12 si la boot trebuie sa apesi pe f5 sau f6 ca sa rulezi cd/dvd boot pana sus apoi salvezi modificarile. Dar nu stim ce in iti ruleaza acum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Salut. am windows 7 si vreau sa-i bag tot 7. si daca apas alte butoane in afara de f2 si f12 imi apare in stanga sus o liniuta dreapta care nu se misca.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dupa ce apesi f 12 (boot) nu iti apare nimic?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu esti sigur ca nu boot-eaza cd-ul cu windows la restart? Baga cd-ul cu windows, si apoi dai restart.Cand porneste, trebuie sa apara scris „boot atapii from cd„, sau ceva de genul, atunci apesi orice tasta vrei.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am windows7 si vreau sa bag tot windows7.