| AmarruShakur a întrebat:

Are cineva ceva pareri despre Depanero? Vreau sa trimit un laptop pe garantie pentru o testare si schimbare de pasta termica cu una custom pe care sunt dispus sa o platesc, insa mi-e cam frica la ce recenzii am vazut. Ma gandesc sa nu vina mai rau decat cum il trimit. Il trimit in service pentru temperaturile ridicate de la un cpu Intel i7 9750h...

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data trebuie verificata si identificata cauza care supra-incalzeste CPU. Deseori, cauza poate fi un virus sau un program folosit intens, neoptimizat.
Daca nu se gaseste nici unul de mai sus, atunci poti duce inapoi laptop-ul LA VANZATOR, iar ei trimit mai departe la reprezentanta acreditata de producator.
Daca duci tu la un service neacreditat de producator, atunci poti pierde garantia!

| Wr3nch a răspuns:

Depanero in niciun caz, e plin de tembeli. Daca nu mai ai garantie la el mergi la orice alt service. Plus ca daca temperatura nu e mai mare de 80 de grade nu ai de ce sa iti faci griji.

| minrest a răspuns:

Din cate stiu, este scump, dar face treaba; eu am renuntat sa apelez la ei, caci mi s-a parut prea scump.

| morfeo a răspuns:

O singura data am trimis si eu un laptop. Ca sa-mi schimbe o tasta a trebuit sa-l tina o luna si o saptamana

| Andreas33 a răspuns:

Ce temperaturi are laptopul?

| AmarruShakur explică (pentru Andreas33):

Se duce peste 90.

| Andreas33 a răspuns (pentru AmarruShakur):

Atunci e prea mult, iti recomand o pastă buna si un alt cooler.

| Razvanel11234 a răspuns:

Nu recomand Depanero, si eu am laptop-ul in service la ei (nu mai puteam sa deschid capacul de la laptop) si cand o venit am avut tastatura scricata...(o fost ultima zi de garantie.)