| Adrianwong a întrebat:

Are cineva habar ce ar trebui sa fac ca sa pot lega 2 consumatori la o baterie de 12V? De exemplu am o placuta Peltier si un mini cooler, separat functioneaza dar doresc sa ii conectez pe ambii la baterie.
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ii legi (consumatorii) in paralel. Prima imagine este in paralel: https://bit.ly/3gqLLQq
Daca nu functioneaza inseamna ca nu ai amperaj destul si trebuie incarcata sau este prea slaba din fabricatie.