| graffyadi a întrebat:

Are cineva idee ce parola si-ar fi putut pune singur un Allview x3 soul lite? Doar ce am intrat in setari, la deblocare cu cod pin, acolo unde poti sa iti setezi codul, insa nu am bagat nici un cod, doar am intrat acolo si am dat back.Si dupa ce am inchis telefonul imi cere parola, o parola pe care eu nu am bagat-o nicaieri. Vreo solutie? infara de resetare pentru ca nu vreau sa pierd datele de pe telefon.

Răspuns Câştigător
| ElSueno a răspuns:

Nu-ți cere parola ci codul pin de la cartelă, dacă ești pe Orange codul e 0000 iar dacă ești pe Vodafone e 1234, la restul operatorilor nu știu.

| graffyadi explică (pentru ElSueno):

Nu era codul pin, era o parola veche care a fost pusa la telefon acum ceva timp. Aparent telefonul a pus parola aceea fara sa imi spuna nimic.O prostie de setare daca ma intrebi pe mine.

1 răspuns: