| 23423423 a întrebat:

Salut, are cineva idee de ce imi inscriptioneaza dvd writer-ul numai dvd-urile marca Sony? cu altele nu merge imi da eroare. Multumesc pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| 23423423 explică:

Pai pentru ca laserul ala are lungimi de unda diferite, in functie de suport, cd sau dvd...si de aia! La dvd-uri munceste mai mult!

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Dvd writer-ul fiind?

| 23423423 explică (pentru K0sti):

HL-DT-ST DVD RAM GT50N doar atat imi zice

| K0sti a răspuns (pentru 23423423):

Aaa, e porcarie de writer de laptop...asta e, ghinion! Altu, asta are laserul obosit!

| 23423423 explică (pentru K0sti):

Pai cd-urile de ce le face indiferent de marca lor? nu prea ma pricep asa bine.

| 23423423 explică (pentru 23423423):

Pai pentru ca laserul ala are lungimi de unda diferite, in functie de suport, cd sau dvd...si de aia! La dvd-uri munceste mai mult!

| K0sti a răspuns:

Mersi de funda!
Si ca sa-ti raspund si mai concret, probabil modelul de Sony pe care il folosesti are folia mai sensibila (mai buna calitativ) si de aia iti merge!

| 23423423 explică (pentru K0sti):

Multumesc si eu!